MELLFELVARRÁS
A mellfelvarrás során az emlő állományát tömörítjük, újra formáljuk, rögzítjük a mellizomhoz, a felesleges bőrt eltávolítjuk, a bimbó és a bimbóudvar együttesét a kellő magasságba emeljük.
A mellfelvarrás során az emlő állományát tömörítjük, újra formáljuk, rögzítjük a mellizomhoz, a felesleges bőrt eltávolítjuk, a bimbó és a bimbóudvar együttesét a kellő magasságba emeljük.
A mell áthajlási redőjének fix helye van. Ennek tudatában a mell megereszkedésének három fokozatát határozhatjuk meg:
I. fokozat: A bimbó eléri a mell alatti redőt.
II. fokozat: A bimbó a mell alatti redő alá esik, de nem éri el a mell legalsó kontúrját.
III. fokozat: A bimbó a mell alatti redő alá esik és eléri a mell legalsó kontúrját
A mell felvarrásnak több műtéti megoldása van, de a végleges hegek szempontjából 3 alapvető csoportot különböztetünk meg:
- A heg a bimbóudvar körül helyezkedik el (centrális felvarrás).
- A heg a bimbóudvar körül és alatta függőlegesen helyezkedik el (verticális felvarrás).
- A heg a bimbóudvar körül, alatta függőlegesen és a mell alsó áthajlási redőjében helyezkedik el (invert-T felvarrás).
A mellfelvarrás műtétet minden esetben alapos plasztikai sebész konzultáció előz meg. Az első legfontosabb dolog, hogy megértsük, a páciens milyen eredményt szeretne elérni, mit vár a műtéttől. Ebben segítségünkre lehet a személyes kommunikáció, a páciens által hozott fotók megtekintése, valamint tükör előtt a melleket speciális „műfogásokkal” összefogva a felvarrás utáni állapot modellezése. Második lépében kiválasztjuk, hogy a mellfelvarrás milyen típusát fogjuk elvégezni, hol fognak elhelyezkedni és milyen kiterjedésűek lesznek a végleges hegek.
A konzultáció igen fontos része a műtéti kockázatok, illetve lehetséges szövődmények részleletes mindenre kiterjedő átbeszélése, hiszen így tesszük lehetővé, hogy a páciens a teljes információk birtokában megalapozott, jó döntést tudjon hozni.
Szükséges vizsgálatok:- Laborvizsgálatok (vérkép, CRP, süllyedés, Protrombin-INR, sérum nátrium és kálium, vércukor, sérum karbamid nitrogén és sérum kreatinin, GOT, GPT, sérum bilirubin, T. vizelet)
- Vércsoportvizsgálat ellenanyagszűréssel
- Mellkas röntgen
- EKG
- Hasi ultrahang
Munkaképesség 1 hét, fizikai munka esetén 6 hét
Speciális melltartó viselése 8 hétig
Sport tevékenység 6 hét után
Szoptatást a későbbiekben befolyásolhatja