ARC- ÉS NYAKPLASZTIKA
Az öregedés egy nagyon komplex, lényegében sorvadásos folyamat, mely nemcsak a bőrt, hanem a bőr alatti zsírszövetet, izomzatot és a csontrendszert is érinti. Az arc és nyaki területeken jól látható jelei alakulnak ki az évek múlásával. Az arc bőre szárazabb, vékonyabb, foltosabb lesz.
Megjelennek, illetve erősödnek a szarkalábak, a homlok haránt és függőleges ráncai. Kimélyülnek a statikus ráncok: orrszárny-szájzugi redők, és a Marionette ráncok. Az arc bőre lényegében mindenhol megereszkedik, a középarc süllyed, kiürül, az állkapocsív elmosódik. Az ajkak elvékonyodnak. Létrejön a toka. A nyaki területen haránt ráncok és függőleges húrszerűen kifeszülő, úgynevezett platysmalis kötegek jönnek létre és súlyosbodnak az itt lévő szövetek fokozódó lazasága miatt.
AZ ARC- ÉS NYAKPLASZTIKA LÉNYEGE
A meglazult, megereszkedett bőr és a bőr alatti szöveteket (zsírszövet, izmos kötőszövetes rendszer) eredeti helyükre helyezzük vissza és ott rögzítjük. Elsősorban a bőr alatti izmos-kötőszövetes rendszer az, ami a feszességet tartósan biztosítja. A bőrt ennek megfelelően kisimítjuk, a felesleget eltávolítjuk. A lefelé mozdult lágyrészek helyzetén leginkább a gravitációs elmozdulással ellentétes függőleges, felfelé irányuló emeléssel változtatunk. Az oldalirányú feszítést minimalizáljuk. Így elmarad az “amerikai mosoly” mely az oldalirányú túlfeszítés eredménye és művibb, természetellenesebb eredményt ad. Emellett nagyon fontos a hiányzó volumen pótlása, melyet elsősorban saját zsírszövet átültetéssel végzünk.
SZEMLÉLETÜNK ARC- ÉS NYAKPLASZTIKAI MŰTÉTEKKEL KAPCSOLATBAN
Az arcon és nyakon különböző, úgynevezett esztétikai egységeket különböztetünk meg. Ilyen a homlok, a halánték, a felső és alsó szemhéjak, a középarc, a felső és alsó ajkak, az arc alsó harmada a ” jaw line” terület, a nyak toka területe és az alatta valamint az oldalsó részén elhelyezkedő területek. Ezeken a helyeken más a bőrszerkezet, és a bőr alatti szövetek struktúrája. Ennek jelentősége, hogy a harmonikusabb és tökéletesebb megjelenést úgy tudjuk elérni, ha ezen területeket együttesen, a megfelelő módszerrel alakítjuk.
Szükség van olyan nem műtéti eljárásokra, melyek az öregedéssel kapcsolatos ilyen elváltozások ellen hatnak. Ezáltal lehet a műtét eredménye tartós. Ilyen például: a saját vérlemezkében gazdag plazma (PRP) bevitele, kollagén indukciós ( KIT) kezelés, hyaluronsav és egyéb anti-aging faktorok bevitele a bőr és mélyebb rétegekbe, botox kezelés a dinamikos ráncok területén ( homlok, haragos ráncok a két szemöldök között, szarkalábak), vastag (COG) és vékonyszálak ( FTC) behelyezése Stb.
KLASSZIKUS ARC-NYAKPLASZTIKA
NYAKPLASZTIKÁK
CSAK ZSÍRSZÍVÁS ELSŐSORBAN A TOKA VALAMINT A KÜLSŐ TERÜLETEKEN
SUBMENTALIS, ÁLL ALATTI REDŐBEN BŐRMETSZÉS
TELJES, KLASSZIKUS NYAKPLASZTIKA
MŰTÉT UTÁN
- Műtét utáni első 2-3 napban javasolt az alvás félig ülő helyzetben. Kerülni kell minden olyan tevékenységet, amely vérnyomás emelkedést okoz. illetve kipirulást az arc területén a bevérzés veszélye miatt: erőlködés, hajolgatás, stressz, dohányzás, forró ételek és italok, erősen fűszerezett ételek, erősen szénsavas italok, melegebb környezet.
- A megfelelően végzett jegelés segíthet az ödéma gyorsabb csökkenésében.
- Javasolt a sok folyadék, illetve a könnyen rágható pépes ételek fogyasztása a műtét utáni első héten.
- Nagy fájdalmakra szövődménymentes esetben nem kell számítani. Az esetlegesen fellépő fájdalom a szokványos fájdalomcsillapítókkal jól kezelhető (Cataflam, Donalgin stb.)
- A varratokat az első és a harmadik héten távolítjuk el.
- Szolárium, szauna, gőzfürdő, nehéz fizikai munka, sporttevékenység hat hét után lehetséges.
A végleges állapot kialakulása 4-6 hónapot vehet igénybe.